top of page

NA DWORZE "KRÓLOWEJ"

SEZON  2015

W czerwcu (28-30) w Białej Podlaskiej swoje mistrzostwa mieli juniorzy. Wystartowało w nich troje naszych reprezentantów. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Maria Wendler w biegu na 400 m przez płotki. W konkursie skoku o tyczce Maksymilian Mużdżyński  był VII, a ponadto do finału B w biegu na 100 m przez płotki zakwalifikowały się: Ania Kurzawska i Maria Wendler.

W krakowskich Mistrzostwach Polski w kategorii open (19-21 lipca) wzięła udział piątka naszych przedstawicieli. Najwyższe VI miejsce w biegu sztafetowym 4x400 m zajęły trzy nasze młodzieżówki, uzupełnione juniorką specjalizujące się w biegu 400 m przez płotki. Ponownie poprawiły Rekord Okręgu, a uzyskany wynik, w roku ubiegłym, dałby im miejsce na podium. W swojej koronnej konkurencji zajęły trzy kolejne miejsca: VII Justyna Saganiak, VIII Aleksandra Gaworska, a IX Paulina Mamrot. Niestety kompletnie nie udał się start jedynemu "rodzynkowi" Krystianowi Mużdżyńskiemu, który nie ukończył biegu eliminacyjnego na wysokich płotkach.

Od 5 do 8 sierpnia w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W imprezie tej mieliśmy tylko jednego przedstawiciela. Konrad Krzyszczak w konkursie skoku o tyczce zajął XV miejsce.

W drugiej połowie sierpnia (16-27) odbył się obóz klubowy w Wiśle.

Bardzo wiele obiecywaliśmy sobie po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się 5 i 6 września w Białymstoku.  Ostatecznie tylko Paulina Mamrot wywalczyła miejsce na podium broniąc tytułu vice - mistrzyni wywalczonego rok wcześniej w Inowrocławiu. Swoją szansę zaprzepaściła Justyna Saganiak, przewracając się na ostatnim płotku. Nadspodziewanie dobrze spisał się Krystian Mużdżyński zajmując V miejsce w biegu na 110 m z płotkami. Niestety nieoczekiwana rezygnacja z udziału w tych zawodach Aleksandry Gaworskiej, pozbawiła nas dwóch szans medalowych.

Tradycyjnie wrzesień to miesiąc zawodów młodzikowskich. Najpierw Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, będące eliminacjami do Mistrzostw Polski, a potem właśnie te mistrzostwa. W tym roku rozgrywane w Radomiu. Niestety imprezę popsuła bardzo niesprzyjająca pogoda. Zimno i nieustannie padający deszcz wypaczył wyniki w wielu konkurencjach. Z dwójki naszych przedstawicieli lepiej zaprezentowała się Zuzanna Sztachańska, która konkurs skoku w dal zakończyła na VI pozycji. Startujący w skoku o tyczce Maciek Graczyk nie zaliczył żadnej wysokości i nie został sklasyfikowany